Atrakcje

 

 

W okolicy naszych ośrodków istnieje wiele możliwości spędzenia wyczekiwanego urlopu. Oprócz wspanialej plaży i specyficznego mikroklimatu możecie Państwo skorzystać z atrakcji takich jak :  stadnina koni, basen, wesołe miasteczko, park linowy, miasteczko indiańskie, lub cudowna ścieżka rowerowa biegnąca brzegiem morza.

Są to tylko niektóre z atrakcji oferowanych przez Sianożęty i Ustronie Morskie.

Kołobrzeg
Kołobrzeg

Zdecydowanie głównym punktem jest miasto Kołobrzeg (miasto z przeszło 1000 letnią historią liczoną od założenia Diecezji Kołobrzeskiej). Latarnia morska, przystań pełna statków. Godna zwiedzenia jest Bazylika Katedralna z jej licznymi gotyckim dziełami sztuki. Ponadto warto zobaczyć Ratusz (zaprojektowany przez K.F Schinkela) i zaliczyć wystawy sztuki jakie się w nim prezentuje. Muzeum militarne może się okazać interesujące również dla dzieci.

Jazda konna
Jazda konna

Stadnina koni w Sianożętach. Jazdy zarówni dla początkujących, oraz zaawansowanych. Przejażdżki dorożką, jazda konna, indywidualna jazda konna po plaży.

Wycieczki rowerowe
Wycieczki rowerowe

Ścieżki rowerowe zachęcają do wycieczek rowerowych w przepiękne okolice Pomorza Zachodniego. Najciekawsza ta, która prowadzi wzdłuż linii brzegowej prosto do Kołobrzegu, Grzybowa czy Dziwirzyna . Po przejechaniu ulicy Koszalińskiej kierując się na Rusowo dojedzie się do zabytkowego Kościoła Matki Bożej Różańcowej w Rusowie. Można również dojechać do latarni w Gąskach. Rowery można wypożyczyć w naszym ośrodku .

Rejs na Bornholm
Rejs na Bornholm

Wycieczka promem na Bornholm lub rejs statkiem po Bałtyku- jedno lub dwudniowe wyprawy morskie dla tych, którzy uwielbiają przygody

Baseny
Baseny

Centrum Sportowe „Helios”- basen kryty oraz sezonowy, sauna, ponadto korty tenisowe, kręgielnia i siłownia dla tych, którzy na wakacjach uwielbiają aktywność fizyczną. „Morska Odyseja” w Kołobrzegu koło sanatorium Bałtyk.

Sporty Wodne
Sporty Wodne

Urlop nad morzem to niesamowita okazja do spróbowania nowego sportu. Bałtyk oferuje wyśmienite warunku dla windsurferów kitesurferów, żeglarzy itp.

Spa
Spa

Region Kołobrzegu słynie z mikroklimatu. Liczne sanatoria oraz SPA oferują wszelkiego rodzaju masaże, zabiegi i terapie.

Lotnisko w bagiczu
Lotnisko w bagiczu

Na lotnisku w Bagiczu organizowane są przeloty lotniami, samolotami, skoki spadochronowe. Doświadczeni piloci, niezapomniane wrażenia, Dojazd do lotniska samochodem, rowerem albo pieszo

Bastion Wojskowy
Bastion Wojskowy

Przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym po poligonie,które pozwalają poczuć się jak w wojsku. Strzelnica też na pewno będzie niepowtarzalnym wyzwaniem.

Wyprawy rybackie.
Wyprawy rybackie.

Dla amatorów połowów również nia zabraknie atrakcji. Liczne jeziora w okolicy oraz rejsy kutrem “na dorsza” i łowieniae na morzu to tylko niektóre atrakcje dla wędkarzy.